Bilcen Gıda Üretim Tesisinde Hayvansal Yağların Üretimi

Bilcen Gıda Üretim Tesisinde Hayvansal Yağların Üretimi

Hayvansal yağ olarak isimlendirilen yağlar, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların lipid maddelerinden oluşmakta ve iç yağ olarak isimlendirilmektedir. Hayvansal yağlar besin değeri yüksek olan ve gıda endüstrisinde hayvansal gıdaların üretiminde sıklıkla kullanılan temel gıdalar arasında yer almaktadır.

Hayvansal yağların ve hayvansal gıda üretim aşamasında diğer bozulabilen gıda ürünlerinde olduğu gibi soğuk hava zincirinin bozulmaması ve üretimin her aşamasının soğuk zincir içerisinde yapması önemlidir. Bu nedenle gıda üretiminde güvenilir, kaliteli ve dürüst üretim yapmak gıda firmalarının aranır özellikleri arasında yer almaktadır.

İzmir Kemalpaşa Armutlu’da faaliyet gösteren Bilcen Gıda, modern ve teknolojik tesisinde sucuk, sosis, salam üreticileri için dana kavram yağı, dana böbrek yağı, dana gömlek yağı, kuzu gömlek yağı üretimi yapmaktadır.

Tesis içerisinde üretimi yapılan tüm hayvansal yağlar soğuk zincir içerisinde, teknolojik makinelerle ve profesyonel çalışanlarıyla tüketime hazır hale getirilmektedir.