Böbrek Yağı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Böbrek Yağı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların karın boşluğundaki iki tarafta da yer alan, bonfile altında ve böbreklerin yanında bulunan yağa böbrek yağı adı verilmektedir. Yemeklere lezzet katması ve birçok yerde kolaylıkla bulunabilmesi sebebiyle hayvansal yağlar arasında oldukça fazla tercih edilmektedir.

Et ve et ürünleri üreten tesislerde, restoranlarda ya da kasaplar tarafından oldukça sevilen ve talep edilen böbrek yağı, sucuk, salam, köfte ve bunun gibi pek çok ürünün üretiminde kullanılmaktadır. Sofralarda tüketilen pek çok gıdanın içinde bulunduğu için, günlük hayatta böbrek yağı ile bir hayli fazla karşılaşılmaktadır. Hayvansal yağ severlerin en çok sevdiği yağlar arasında olan böbrek yağının uzun vadede insan sağlığına da faydaları bulunmaktadır.

Birçok hayvansal yağda olduğu gibi böbrek yağında da Omega – 3 yağ asitleri bulunmaktadır. Bu özelliği ile kemik yapısını güçlendirmektedir. Sahip olduğu yağ asitleri, ilerleyen yaşlarda yaşanabilecek kalp ve damar rahatsızlıklarının da önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklara karşı direnç sağlamakta, insan vücudunu güçlendirmektedir.

Bilcen Gıda, hayvansal yağların üretimi kısmında, tüm süreçleri hijyenik bir şekilde tamamlamaktadır. Son derece modern, büyük ve gerekli tedbirlerin alındığı bir tesiste, profesyonel bir ekip ile birlikte işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlamaktadır. Tüm prosesler yakından takip edilmekte, teknik ekibin defalarca kontrolünden geçmektedir. Gıda güvenliğini tam anlamıyla sağlayan Bilcen Gıda, sahip olduğu belgeler ile de bunu kanıtlamaktadır. Soğuk hava depolarında korunaklı bir şekilde saklanan tüm ürünleri, özenle ambalajlanır ve tüketiciler ile buluşur.

Faaliyet göstermeye başladığı ilk günden itibaren kurumsal yapısını bozmayan Bilcen Gıda, kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerin memnuniyetini sağlamaktadır. Hijyenik ve sağlıklı ürünleri ile bugüne kadar tüm referanslarına sağladığı güven ve mutluluk sayesinde sektöründeki öncü firmalar arasında yerini almaktadır. Bilcen Gıda hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz www.bilcengida.com.tr web adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.