Dana İç Yağı Nedir?

Dana İç Yağı Nedir?

Hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvanların vücutlarından elde edilen hayvansal yağların tümüne iç yağ denilmektedir. Ağırlıklı olarak bel, bağırsak ve böbrek kısmında bulunan bu yağlar çeşitli işlemlerden geçerek sofralarda en çok kullanılan ürün ve yemeklerde kullanılmaktadır. Sucuk, sosis, salam ve köfte gibi temel gıdaların yapımında, ürün lezzetlendirmek için kullanılan dana iç yağı, döner, kebap ve kavurma gibi yöresel lezzetlere de tat katmak için kullanılmaktadır.

İnsan vücudunun hayvanlardan elde edilen proteine ihtiyacı vardır. Bu yüzden hayvansal yağ çeşitlerinin ölçülü bir şekilde kullanımı uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Sağlık açısından birçok faydasının bulunduğu dana iç yağının içinde yüksek oranda kalsiyum, potasyum ve protein bulunmaktadır.

Dana iç yağı, hayvanların mide, işkembe ve bağırsak gibi bölgelerin çevresinde bulunan bir yağ türüdür. Çok az miktarda kullanılsa dahi yemeklere etkileyici bir dokunuş yapan dana iç yağı, profesyonel aşamalardan geçerek üretilmelidir. Ayrıştırmadan paketlemeye, şoklamadan depolama ve nakliyeye kadar her aşama özenle tamamlanmalı, hijyen kurallarına tamamıyla uyulmalıdır. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte gıda ürünleri sağlık açısından büyük denetlemelerden geçmektedir. Bu yüzden dana iç yağı, bu alanda kendisini kanıtlamış, Sağlık Bakanlığı’dan alınan tüm belgelerinin eksiksiz olan bir firmadan temin edilmelidir.

Hayvansal yağlar ve gıdalar, sıcak ve hijyenik olmayan ortamlarda bakteri üretmektedir. Bu yüzden tüm işlemler steril bir ortamda yapılmalı, son tüketiciye ulaşana kadar soğuk hava depolarında korunmalıdır. Bilcen Gıda, bu aşamaların tümünü modern ve temiz bir tesiste gerçekleştirmektedir. Kaliteli hizmet anlayışını bu aşamaların hepsinde göstermekte, kurumsal yapısını müşterilerine hissettirmektedir.

Bilcen Gıda, hijyenik ürün, kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyet göstermeye başladığı ilk andan itibaren müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Hayvansal yağ ve hayvansal gıda üretimini modern bir tesiste, alanında uzman bir ekip ile birlikte gerçekleştirirken bu alandaki ihtiyaçları da hızlı ve doğru bir şekilde karşılamaktadır. Her geçen gün kalite standardını daha da yukarıya çıkararak bu alandaki öncü konumunu güçlendirmekte, akla ilk gelen isimlerden olmanın bilinciyle kendini sürekli geliştirmektedir. Bilcen Gıda hakkında daha detaylı bilgi almak ve ürünlerini ayrıntılı bir şekilde incelemek isterseniz, www.bilcengida.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.