Dana İç Yağın 3 Önemli Faydası

Dana İç Yağın 3 Önemli Faydası

Dana Kavram Yağı Nedir?

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yediği yemler uzun yıllar içerisinde kas ve yağa dönüşür. Dana kavram yağı büyükbaş hayvanların karkas etinin but kısmında ya da testis bölgesinde bulunan bir yağ türüdür. Günümüzde sucuk, salam, sosis ve dönerlik etlerin tümünde eser miktarda kullanılır. Endüstriyel et ve et ürünlerinde sıklıkla tercih edilen dana kavram yağı, Türk damak zevkine en uygun hayvansal yağlardan biridir. Bunun yanı sıra içine konulduğu yemeğin ya da ürünün daha kıvamlı ve lezzetli olmasını sağlayan dana kavram yağı, diğer hayvansal ve bitkisel yağlar ile kıyaslandığında en kaliteli yağ türlerinden biridir.

Dana Kavram Yağının 3 Önemli Faydası

Dana kavram yağı büyükbaş hayvanın en besili ve faydalı bölgelerinde kümelenen bir yağ türüdür. Sağlık hizmetlerinin ve Antropolojik çalışmaların hız kazandığı günümüzde her yaş grubunun günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere tüketmesi gereken asgari yağ miktarı ve türü diyetisyenler ve diğer bilim insanlarının çalışmalarıyla sunulmaktadır.

  • Kas ve kemik gelişiminin gerçekleştiği yaşlarda tüketilen protein ilerleyen yaşlardaki yaşantıyı etkileyen bir durumdur. Hayvansal yağlar kas ve kemik gelişimini destekleyen önemli bir tüketim maddesidir.
  • Kalp krizi riski, damar tıkanıklığı ya da yüksek kolesterol hayvansal yağ tüketiminden değil; ölçüsüz ve aşırı hayvansal yağ tüketiminden kaynaklanmaktadır. Doğru ve düzenli tüketimde kalp krizi ve damar tıkanıklığı gibi sorunları dana kavram yağı tüketiminde göremezsiniz.

 

  • İlerleyen yaşlarda Alzheimer hastalığına yakalanma riski taşıyan kişiler düzenli zihin egzersizleri ile bu riski azaltabilseler de dengeli ve sağlıklı beslenmenin önemi büyüktür. Hayvansal yağlar içerdiği vitaminler ve mineraller ile zihni gelişimi önemli ölçüde desteklemektedir.

Sektöründe uzun yıllardır hizmet veren Bilcen Gıda, Kemalpaşa’da bulunan tesislerinde çeşitli hayvan yağ üretimini hijyenik ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirmektedir. Gömlek yağı, kavram yağı, böbrek yağı, kuyruk yağı ve iç yağı gibi çeşitli hayvansal yağların hazırlanması aşamasında titizlikle görev alan Bilcen Gıda %100 müşteri memnuniyetini esas alan çalışma prensibi ile kullanıcılarına 2010 yılından itibaren özenle hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bilcengida.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.