Hayvansal Gıdalarda Gömlek Yağı

Hayvansal Gıdalarda Gömlek Yağı

Hayvansal yağlar içerisinde çember yağı olarak bilinen gömlek yağı, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların karın iç yağlarından elde edilmektedir. Gömlek yağı özellikle mutfağımızda yemeklerde sıklıkla kullanılmakta ve lezzet katmaktadır.

Hayvansal yağlar; kasap, restoran gibi çeşitli yerlerde tek kullanımlık olarak kullanıcısı ile buluşmaktadır. Aynı zamanda hayvansal gıdaların üretiminde de kullanılan hayvansal yağlar, insan sağlığına olumlu etkileri ile bilinmektedir. Salam, sosis, hazır köfte, döner, sucuk gibi çeşitli gıdaların içerisinde kullanılan birçok hayvansal yağ mevcuttur.

Köftelik yağ, dönerlik yağ, sucuk üretim yağı, donmuş yağ gibi hayvansal gıdaların üretiminde kullanılan hayvansal yağlar gıdaların lezzetini arttırmayı amaçlamaktadır. İnsan sağlığı açısından da birçok etkisi mevcut olan hayvansal yağ ve hayvansal gıdalar tüketilmemesi durumlarında ileri yaşlarda oluşabilecek sağlık problemlerinin habercisi olmaktadır.

Düzenli aralıklarla kullanıldığında kalp- damar, beyin, sinir rahatsızlıkları gibi çeşitli hastalıklara karşı önceden önlem almamızı sağlamaktadır. Her yaş ve cinsiyette tüketilen üretim aşamalarında içerdiği hayvansal yağlar ile kemik ve kas gelişiminde de oldukça etkili olan hayvansal gıdaların çocuklarda kullanımı da oldukça faydalıdır. Hayvansal gıda ve hayvansal yağ tüketimi ile vücudumuza çok sayıda omega 3 ve çeşitli protein desteği alınmaktadır.

Hayvansal gıdalarda sıklıkla tercih edilen gömlek yağı kullanımı ise çeşitli hazır gıda üretiminde tercih edilmektedir. Aynı zamanda ev içerisinde de hazırlanabilen gömlek yağı üretimi çeşitli şekillerde tüketilmektedir.

Sektöründe uzun yıllardır yer alan Bilcen Gıda, hayvansal gıda ve hayvansal yağ üretimleri ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. İzmir, Kemalpaşa’da yer alan fabrikasında hijyenik çalışma koşulları ve konusunda uzman kadrosu ile gömlek yağı, böbrek yağı, donmuş yağ, dana kavram yağı gibi çeşitli yağ üretimleri yapan Bilcen Gıda hakkında detaylı bilgi almak için bilcengida.com adresini ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.