Hayvansal Gıdanın Faydası Nelerdir?

Hayvansal Gıdanın Faydası Nelerdir?

Hayvansal Gıdanın Faydası Nelerdir?

Büyükbaş, küçükbaş, kümes ve deniz hayvanlarından elde edilen gıda ürünlerine hayvansal gıda denilmektedir. Ülkemizde hayvansal gıda kaynağı olarak en fazla büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar kullanılmaktadır.

Söz konusu hayvanlardan elde edilen süt, et, hayvansal yağ vb. tüm gıda türleri hayvansal gıda olarak ele alınmaktadır. İnsan sağlığı açısından önemli ve gerekli besinler arasında yer alan hayvansal gıdalar farklı çeşitlerde ve türde yiyecek/içecek olarak tüketime sunulmaktadır.

Hayvansal gıdaların yeterli ve düzenli olarak tüketilmesi, kalp damar hastalıkların görülme riskini azaltmaktadır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek diğer risk faktörlerini azaltmakta ve beyin sağlığını geliştirmektedir. Özellikle küçük yaşlarda düzenli olarak hayvansal gıda ve hayvansal yağların tüketilmesi, ileriki yaşlarda kalp damar, bağışıklık sistemi, beyin sağlığının bozulması vb. risk faktörlerinin oluşmasını azaltmaktadır.

İzmir Kemalpaşa’da hijyenik ve modern tesisinde faaliyet gösteren Bilcen Gıda, et ürünlerinin üretimini yapan firmalara hayvansal gıda olarak bilinen iç yağların üretimini ve satışını yapmaktadır. Üreitm alanları, modern tesisi hakkında detaylı bilgi edinmek için www.bilcengida.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.