Hayvansal Yağ Çeşitleri: Dana Gömlek Yağı

Hayvansal Yağ Çeşitleri: Dana Gömlek Yağı

Sıklıkla hayvansal gıdalarda kullanılmaktadır. Hayvansal yağ çeşidi kategorisine giren dana gömlek yağı, büyükbaş hayvanların işkembe bölgelesini gömlek gibi saran tabakaya denilmektedir. Görüntüsünden dolayı gömlek adını almış olan dana gömlek yağı birçok hayvansal gıda türünde yer almaktadır.. Aynı zamanda kasap, restoran gibi yaygın işletmelerde de tek olarak tüketicileriyle buluşmaktadır. Hayvansal yağ çeşidi olan dana gömlek yağı sayısız hayvansal gıdaların içerisinde kullanılmakta ve sofralarımızda yerini almaktadır.

Hayvansal yağ çeşitlerinden dana gömlek yağını içeriğinde barındıran sucuk,salam,sosis ve döner gibi gıdalar sofralarda sıklıkla bulunmaktadır. Hayvansal gıdaların içeriğinde bulunan dönerlik, kuzu – dana gömlek, dana kavram, sucuk üretim yağı vb. çeşitleri olan hayvansal yağ bileşenleri mevcuttur. Tüketicilerin isteklerine göre yemeklerde bulunan hayvansal yağ ve gıda çeşitleri birçok seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır.

Hayvansal yağ çeşitlerinden olan dana gömlek yağının insan sağlığına birçok yönden olumlu etkileri bulunmaktadır. Bu olumlu etkiler içerisinde kalp-damar, beyin ve eklem sağlığına etki eden hayvansal yağ kullanımı her yaş ve cinsiyette mutlaka tüketilmelidir. Genel olarak hayvansal yağ çeşitleri kullanan kullanıcılarda ileri yaşlarda yaşanabilecek herhangi bir rahatsızlığın önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Bilcen Gıda; hayvansal yağ ve hayvansal gıda üretimini, steril ve hijyenik koşullarda gerçekleştirmektedir.
İzmir, Kemalpaşa’da yer alan Bilcen Gıda, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlardan elde ettiği sağlıklı ve hijyenik dana gömlek yağı, kuzu gömlek yağı, dana kavram yağı, donmuş yağ, böbrek yağı, dana iç yağı, hayvan iç yağı gibi hayvansal yağ üretimi gerçekleştirmektedir. Hayvansal yağ ve gıda tüketimi hakkında detaylı bilgi edinmek ve ürünlerimizi incelemek için www.bilcengida.com adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayvansal Yağ Çeşitleri : Dana Gömlek Yağı