Hazır Gıdalarda Hayvansal Yağ Kullanımı

Hazır Gıdalarda Hayvansal Yağ Kullanımı

Hazır Gıdalarda Hayvansal Yağ Kullanımı

İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereken besin değerleri hayvansal gıda ve yağlarda bolca bulunmaktadır. Günümüzde tüketimi artan hazır gıdaların içerdiği besin değerleri birçok fayda sağlarken, fazlası tüketildiğinde ciddi sağlık problemlerine neden olmaktadır. Hazır gıdalar tüketicilere vakit ve nakit kazandıran hazırlaması ve yemesi pratik, kullanışlı ürünlerdir. Herhangi bir markette, şarküteride veya kasapta birçok çeşidi olan hazır gıdalar belirli gramajlarda hayvansal yağ içermektedir.

Hayvansal yağlar, büyükbaş veya küçükbaş hayvanların belirli bölgelerinden elde edilmektedir. Bu yağlar, içine konan yemeği lezzetli kıldığı gibi aynı zamanda insan sağlığına da olumlu etkilemektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yeter miktarda ve düzenli tüketilen hayvansal yağlar kalp krizi riskini azaltan, damar tıkanıklığını önleyen, beyin, kas ve kemik gelişimini destekleyen önemli bir besin deposudur. İçerdiği yüksek miktardaki protein, mineral ve kalsiyum ile insan vücudunun sağlıklı ve dayanıklı olmasına hizmet eden hayvansal yağlar, bugün tükettiğimiz hemen hemen tüm et ve et ürünlerinde bulunmaktadır.

Hayvansal yağlar, Sağlık Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenli biçimde denetlenen özel tesislerde temin edilmektedir. Hayvansal yağların insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bakteri veya mantar üremesi tehlikesine karşın yüksek hijyenik ortamlarda ayrıştırılması, paketlenmesi, muhafaza edilmesi ve tüketiciye ulaştırılması elzemdir. Et ile yağın ayrıştırılması aşamasında uygulanan hijyen prosedürü Bilcen Gıda tarafından büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilmektedir.

Gömlek yağı, kavram yağı ya da iç yağı gibi yağlar hazır gıdaların birçoğunda mevcuttur. Sucuk, salam, sosis, köfte ya da dönerlik et gibi birçok et ürününde değişen oranlarda kullanılmakta olan bu hayvansal yağlar, özellikle gıda işletmeleri tarafından sıklıkla tercih edilen hayvansal gıdalardan biridir.

Sektöründe uzun yıllardır var olan Bilcen Gıda, Kemalpaşa’da bulunan fabrikasında çeşitli hayvansal yağ üretimini özenle ve özveriyle gerçekleştirmektedir. Gömlek yağı, dana kavram yağı, dana gömlek yağı, hayvan iç yağı, dana yağı gibi birbirinden farklı birçok hayvansal yağın hazırlanması aşamasında görev alan Bilcen Gıda, müşteri memnuniyetini ve insan sağlığını esas alan çalışma prensibi ile tüketici ve kullanıcılarına hizmet vermektedir. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bilcengida.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.