Hayvansal Yağ: Dana Böbrek Yağı Nedir?

Hayvansal Yağ: Dana Böbrek Yağı Nedir?

Kasap, restorant, et ve et ürünleri üreten tesislerin göz bebeği olan böbrek yağları; köfte, sucuk, salam vb. gıdaların üretiminde kullanılabilen hayvansal yağdır. Dana böbrek yağı, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların karın boşluğunun iki tarafında bulunan, bonfile altında yer alan böbrek yatağı ve böbreklerin yanında bulunan hayvansal iç yağdır.

Hayvansal gıdaların içeriğinde yer alan olmazsa olmaz dana böbrek yağı, hem kullanım kolaylığı hem de  sofralara lezzet katması ile hayvansal gıda severlerin vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Et ve et ürünlerine lezzet katmasının yanı sıra uzun vade de insan sağlığına olumlu etkisinin oluşu kullanımını halk arasında arttırmaktadır.

Köftelik yağ, dana iç yağı, kuzu gömlek yağı, sucuk yağı, gömlek yağı gibi küçükbaş ve büyükbaş hayvanların iç organlarından elde edilen dana böbrek yağının faydalarını ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Kemikleri güçlendirir.
       Dana böbrek yağı birçok hayvansal yağ gibi içerdiği Omega-3 yağ asitleri ile kemik yapısını güçlendirmektedir.  
  • Kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçmektedir.
       Hayvansal gıdaların içerisinde yer alan hayvansal yağların içerdiği yağ asitleri ileri ki yaşlarda oluşabilecek kalp ve damar rahatsızlıklarının önüne geçmektedir. 
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
      Dana böbrek yağı, içeriğinde yer alan hayvansal iç yağlar ile vücudumuzu birçok rahatsızlığa karşı bağışıklık sisteminin güçlendirerek korumaktadır.

Sağlıklı ve formda bir yaşam kalitesi için İzmir Kemalpaşa’da bulunan fabrikamızda özenle işlenen hayvansal gıda ve hayvansal yağ ürünlerimize www.bilcengida.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.